כל עסק שעבר את שלב ההקמה ויצירת מאגר הלקוחות ועלה על מסלול של רווחיות עשוי להתמודד בשלב כזה או אחר עם סוגית ההשקעה הנכונה של הרווחים המצטברים.
אף שרבים חושבים כי הדבר ההגיוני ביותר לעשות הוא פשוט לחלק רווחים, הדבר איננו נכון בהכרח. לעתים קרובות השקעה נבונה עשויה להניב רווחים עתידיים גבוהים יותר.

אחת ההשקעות הנבונות היא נטילת משכנתא לעסקים ורכישת נדל”ן. בחלקם יהיו אלה נכסים מניבים ששכר הדירה שמשלמים הדיירים שבהם נוסף לרווחי העסק. במקרים אחרים תהיה זו רכישת המבנה שבו ממוקם העסק, מה שיצמצם באופן משמעותי את ההוצאות בגין שכר דירה.

 

משכנתא לנכס מסחרי, הלוואה לנכס מסחרי, השקעה בנכס מניב והגדלת הרווחים וחיסכון במיסוי ייתנו לעסק הרבה אפשרויות לצמיחה עתידית ואיתנות פיננסית!!!

נכס מניב הוא, כאמור, נכס שקיימים בו דיירים או שניתן לאכלס אותו בדיירים שישלמו דמי שכירות עבור השהייה בו.
נכון להיום נחשבת נטילת משכנתא לנכס מסחרי השקעה איכותית שעשויה להניב רווחים נאים בעתיד, במיוחד בהתחשב בתשואות הדלות של מרבית אפיקי ההשקעה האחרים כיום.

משכנתא לעסק בלי סיכונים

נטילת משכנתא כרוכה בבחינה מדוקדקת של הנכס על ידי גורמים מקצועיים. בבסיס, הלוואות לנכס מסחרי דומות למדיי לרכישת דירה או בית.
השוני העיקרי הוא בכך שהמוסדות המעניקים משכנתאות לעסקים אינם נוטלים סיכונים מיותרים. המבנה נבחן על ידי אנשי מקצוע, כולל התשואות שלו. כמו כן נבחנות האפשרויות של העסק לעמוד בהחזרים גם בלא להתחשב בהכנסה מהנכס עצמו.

 

עם תום הבחינה תוענק המשכנתא לעסק, תוך שהנכס יהיה משועבד לגורם שנתן את המשכנתא עד גובה הסכום שהוענק לעסק. השיעבוד הזה חשוב, כיוון שהוא הופך את נותן המשכנתא לנושה מועדף, במקרה שהעסק נקלע לקשיים או שיש לו חובות לספקים.

משכנתאות לעסקים – הלוואות לעסקים מסחריים

סוג אחר של משכנתא עסקית ניתנת לעסקים לצורך רכישת המבנה שבתוכו הם פועלים. אם הדבר ניתן ואם הרווחים של העסק מאפשרים ביצוע מהלך כזה, הרי שהרכישה הזאת מגדילה באופן משמעותי את שורת הרווח.
התשלומים החודשים עוברים משורת ההוצאה לשורת ההשקעה, עם כל ההטבות הכרוכות בכך, כולל חישובי פחת. עם סיום תשלומי המשכנתא נותר המבנה בבעלות העסק ונרשם כרכוש קבוע.

ניתן לקחת הלוואות ומשכנתאות לעסקים במסלולים שונים, בדומה למסלולים המוצעים לרכישת דירות פרטיות. המשכנתא יכולה להיות צמודה למדד, לריבית הפריים או לעוגנים אחרים, דוגמת מט”ח. הריביות יכולות להיות קבועות או משתנות, או כל תמהיל אחר ביניהן.

 

המומחים של ריאלפיקס יבנו את מסלול ההשקעה הכדאי ביותר לעסק שלכם וייתנו את מעטפת הליווי המלאה, החל מאיתור הנכס להשקעה בארץ או בחו"ל ועד לתוכנית המיסוי המתאימה ובכך גם לחסוך עבורכם עשרות ומאות אלפי שקלים וגם להביא את העסק שלכם לאיתנות פיננסית!!!

 

"מחיר הוא מה שאתה משלם, ערך הוא מה שאתה מקבל" - וורן באפט

 

 

 

 

©Total diagnostic finance

משכנתא לעסק - נכסים מניבים

always made with a simle

ריאלפיקס פיננסים