ריאלפיקס פיננסים

בדרך לדירה החדשה​ : זכאות משכנתא

 

משכנתאות הן הלוואות ייחודיות הניתנות על ידי בנקים העוסקים בתחום המשכנתאות, המסייעות ברכישת דירות חדשות או דירות יד שנייה, למעוניינים בכך. העוסקים בענייני משכנתאות מצדם של הבנקים, נקראים 'יועצי משכנתאות בנקאיים'. על פי רוב, יועצים אלו, יכוונו לסגירת הלוואה שתנאיה מטיבים בעיקר עם הבנק בו הם פועלים.

 

הלוואת זכאות משכנתא, הינה הלוואה המוענקת בתנאים מועדפים על ידי המדינה, דרך הבנקים השונים העוסקים בתחום המשכנתאות. הלוואה זו משמשת לטובת רכישת דירות מגורים חדשות וקיימות או לבנייתן. הלוואת זכאות משכנתא מתייחסת לשכבות מגזר שונות בקרב האוכלוסייה, העונות על קריטריונים מסוימים שנקבעו על ידי המדינה. בהתאם לעמידה בקריטריונים הללו, אותן שכבות תהיינה רשאיות לקבל הלוואת זכאות משכנתא.

 

האם אני רשאי לקבל הלוואת זכאות משכנתא?

 

ככלל, כל מי שהוא אזרח ישראלי ומחוסר דיור, אשר עומד בקריטריונים שנקבעו עפ"י חוק ובהתאם לקביעותיו של משרד השיכון והבינוי, יהיה רשאי לקבל הלוואת זכאות משכנתא. במקרים מסוימים, גם אזרחים שבבעלותם דירות מגורים, יהיו רשאים לקבל את הלוואת הזכאות.

 

איך נקבע גובה הסכום בהלוואת הזכאות?

 

תקרת הסכום בהלוואת זכאות משכנתא, נקבעת על פי חוק ע"י הממשלה. יחד עם שילוב כספי הלוואה המגיעים מן הבנק, ניתן להגיע לאחוז מימון גבוה במיוחד מסך העלות הכללית של הנכס הנרכש. האישור להלוואת הזכאות, מותנה בין היתר, ביכולתו של מבקש ההלוואה לעמוד בגובה ההחזרים שנקבעו בה.

 

במידה והלוואת זכאות במשכנתא, אינה מצליחה לכסות באופן מלא את רכישת הנכס, ניתן להשלים את המימון החסר באמצעות לקיחת משכנתא מן הבנק.

 

וידוא מקדים של גובה הזכאות במשכנתא, יסייע לכם בחישוב הסכום שיידרש לכם במסגרת ההלוואה הבנקאית.

 

עם מי נכון להתייעץ בנושא זכאות משכנתא?

 

כמו בכל נושא אחר, המומלץ ביותר הוא לפנות אל המומחים בתחום. בדיוק כפי שישנם יועצים מומחים לענייני תזונה ויועצים מומחים לעניינים משפטיים, כך גם ישנם יועצים מומחים פיננסיים, שבין היתר, מספקים ייעוץ, ליווי והכוונה בתחום המשכנתאות.

 

חברת ריאלפיקס (REALFIX) היא דוגמא ומופת לחברת ייעוץ פיננסי מקצועית, אשר לכל אחד מחבריה, קיים ידע פיננסי נרחב המתבסס על ניסיון עשיר של עשרות שנים.  

 

שירותיה הפיננסיים המרכזיים של REALFIX:

 

  • ניהול בנקאות להשקעות, מיזוגים ורכישות.
  • מתן חוות דעת כלכליות והערכות שווי.
  • ניהול תזרימי כספים עבור עסקים קטנים וחברות גדולות.
  • ניהול ופיקוח רכישות נכסים בחו"ל.
  • בניית תוכניות הבראה לעסקים שנקלעו למשברים פיננסיים.
  • ליווי וייעוץ בתהליך קבלת משכנתאות.
  • ליווי, ייעוץ והכוונה בתהליכי מיחזור משכנתאות.
  • ייעוץ והכוונה בקבלת "הלוואות לכל מטרה" או "משכנתאות לכל מטרה".
  • ליווי וייעוץ לניהול "כלכלת משפחה" נבונה.

 

היועצים הפיננסיים בחברת ריאלפיקס, בזכות ראייתם המקצועית, מסוגלים לסייע בעיצובו החיובי של האופק הפיננסי העתידי שלכם!